Nadszedł czas na oficjalne podsumowanie tegorocznych edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

Łącznie w czterech kategoriach wiekowych wzięło udział 7772 uczniów z 697 szkół (Polska i Wielka Brytania). Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów – 7 z klas II-III i 5 z klas IV-VI.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie:

• Agata Markiewicz-Babło,
  • Ewa Niechwiedowicz,
  • Małgorzata Niechwiedowicz,
  • Zbigniew Walczak

po weryfikacji protokołów zbiorczych i arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała osiemdziesiąt cztery tytuły laureata, sto pięćdziesiąt osiem tytułów finalisty i sto dwadzieścia jeden wyróżnień – szczegóły na stronie: http://wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy. Wśród wyróżnionych znalazło się dwoje naszych uczniów - Laura S. z klasy 2B i Mateusz H. z klasy 6A.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy wytrwałości w poznawaniu nowych książek.
Uczniowie z każdej grupy wiekowej musieli przeczytać po 6 książek i „zmierzyć się z nimi” podczas rozwiązywania testów.

Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną oraz zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej Organizatorzy konkursu podjęli decyzję o zakończeniu tegorocznej edycji Maratonu po szóstym etapie.

Jako szkolni koordynatorzy konkursu zostaliśmy poproszeni o sprawdzenie prawidłowości wypełnienia protokołów, wprowadzenie ewentualnych uzupełnień i poprawek oraz o przesłanie ich w terminie do 3 kwietnia br.

W dniu 12 maja 2020 r. Komisja Konkursowa opublikuje i prześle do nas wyniki, które zamieścimy na stronie internetowej szkoły.
Dyplomy dla laureatów, finalistów i osób wyróżnionych zostaną wysłane drogą pocztową na adres szkoły. W stosownym momencie zostaną one wręczone nagrodzonym uczniom.

Z życzeniami zdrowia - Organizatorzy Wielkiego Maratonu Czytelniczego

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:  sp6_biblioteka@onet.pl