Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Honorowy Patronat
Logo Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Logo WiMBP w GdańskuLogo księgarni internetowej Czytam.plLogo Carrefour

Przyłączając się do ogólnopolskich obchodów Roku Marii Konopnickiej podjęłyśmy wyzwanie związane ze zorganizowaniem i przeprowadzeniem konkursu recytatorskiego dla szkół podstawowych z województwa pomorskiego. W ten sposób postanowiłyśmy przybliżyć współczesnym dzieciakom poetycką twórczość tej pisarki.

Mamy nadzieję, że pomimo trudnych pod względem językowym tekstów, uczniowie spróbują się z nimi zmierzyć i wezmą udział w konkursie.
Każdy ma szansę, ponieważ konkurs skierowany jest do reprezentantów trzech grup wiekowych - klas I-III, IV-VI i VII-VIII.
Wystarczy wybrać wiersz z twórczości Marii Konopnickiej lub jego fragment i przygotować się do jego recytacji – nie dłuższej niż 3 minuty.
Repertuar powinien być dostosowany do wieku ucznia i odpowiadać jego możliwościom pamięciowym oraz interpretacyjnym.

Zwycięzcy eliminacji szkolnych ze wszystkich zgłoszonych szkół zaprezentują swoje recytacje 23 maja 2022 r. podczas finału Konkursu, który odbędzie się w naszej szkole.

Eliminacje wśród naszych uczniów zostały przełożone i będą przeprowadzone 11 maja br. o godzinie 11:20 – na Wasze zgłoszenia czekamy w bibliotece szkolnej do 28 kwietnia br.

Serdecznie zapraszamy 😊

Materiały do pobrania: