Logo Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej” pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty już za nami.

23 maja 2022 r., w dniu 180-tych urodzin Marii Konopnickiej, recytatorzy z czternastu szkół rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. W grupie uczniów z klas I-III wystąpiło 20 osób, z klas IV-VI – 12 osób i z klas VII-VIII – 7 osób.
Jury w poniższym składzie miało nie lada zadanie – musiało wyłonić najlepszych recytatorów poezji Marii Konopnickiej:
Dagmara Gulecka-Hura – kierownik Biblioteki Lawendowej,
Marzena Mankowska – przedstawicielka Towarzystwa Konopniczan,
Monika Kiczorowska – nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gdańsku,
Małgorzata Krauze – logopeda ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku.
Jednak jak się okazało, nie było z tym problemu – komisja była jednomyślna.

Wyniki w 1-ej kategorii:
I miejsce – Bartek Wojnas ze Szkoły Podstawowej nr 72 w Gdańsku,
II miejsce – Marta Kerczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku,
III miejsce – Lidia Serocka-Lilla ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdańsku (ZSO nr 2),
wyróżnienia – Oliwier Kozłowski z naszej szkoły, Amelia Marek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku (ZSP nr 4) i Barbara Matuszewska ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku.

Wyniki w 2-ej kategorii:
I miejsce – Nela Koprowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku,
II miejsce – Konrad Bielecki ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 7 w Sopocie,
III miejsce – Maja Stefaniak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku (ZSP nr 4),
wyróżnienia – Matylda Parchem ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Gdańsku (ZSO nr 2) i Antonina Kwaśnik ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Gdańsku.

Wyniki w 3-ej kategorii:
I miejsce – Marceli Bisewski ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku,
II miejsce – Zuzanna Choroszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku (ZSP nr 4),
III miejsce – Oskar Witkowski ze Szkoły Podstawowej nr 80 w Gdańsku.

A teraz czas na podziękowania.
Na początku kierujemy je w stronę Pani Dyrektor Iwony Stankiewicz, która zmotywowała nas do przeprowadzenia konkursu w takiej formie.
Dziękujemy Członkiniom Komisji za okazane wsparcie i poświęcony czas – cieszymy się, że udział w konkursie dostarczył Paniom tak pozytywnych wrażeń.
Dziękujemy także Pani Dyrektor Małgorzacie Michałowskiej (SP nr 12 w Gdańsku) i Panu Dyrektorowi Marcinowi Hintzowi (ZSO nr 7 w Gdańsku) za oddelegowanie pracowników do pełnienia funkcji jurora w organizowanym przez nas konkursie – bez nich nie byłoby możliwe jego przeprowadzenie.
Kolejni odbiorcy naszych podziękowań to nauczyciele, którzy zaprosili swoich uczniów do uczestnictwa w konkursie i zorganizowali oraz przeprowadzili szkolne eliminacje w swoich placówkach. Dziękujemy Paniom:
Izabeli Barańskiej i Beacie Morawskiej z SP nr 1 w Gdańsku,
Edycie Lewandowskiej i Jolancie Schoenhoff z SP nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku,
Elżbiecie Lisowskiej i Annie Krawczyńskiej z ZSP nr 4 w Gdańsku,
Agnieszce Gwizdale z SP nr 16 w Gdańsku,
Alicji Wielewskiej i Jolancie Zawadzie z ZSO nr 2 w Gdańsku,
Annie Stoltmann z SP nr 47 w Gdańsku,
Magdalenie Wardowskiej i Marcie Lubaczewskiej z SP nr 50 w Gdańsku,
Grażynie Jamce z SP nr 57 w Gdańsku,
Joannie Fruczek z SP nr 59 w Gdańsku,
Marcie Rosa i Bernadecie Skwierawskiej z SP nr 72 w Gdańsku,
Ewie Sałbut i Marcie Franaszczyk-Truszkowskiej z SP nr 80 w Gdańsku,
Dianie Blum z Publicznej Szkoły Podstawowej ”Olimpijczyk” w Gdańsku
oraz Karolinie Czemplik z SP z Oddziałami Sportowymi nr 7 w Sopocie.
Gorące podziękowania składamy również naszym partnerom, którzy pomogli nam zrealizować konkurs zgodnie z zamierzeniami i dzięki którym nasi goście – uczestnicy i ich opiekunowie, mogli otrzymać nagrody i skosztować  co nieco słodkości. Są to:
Biblioteka Lawendowa – filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku – sponsor nagród,
księgarnia internetowa Czytam.pl – sponsor nagród
oraz Carrefour przy ul. Przywidzkiej w Gdańsku – sponsor poczęstunku.

A największe podziękowania przesyłamy do uczestników. To dzięki Wam i Waszym umiejętnościom recytatorskim mogliśmy wysłuchać tak różnych interpretacji wierszy Marii Konopnickiej. To Wy przyczyniliście się do tak wysokiego poziomu konkursu.
Było nam wszystkim niezmiernie miło uczestniczyć w takiej uczcie poetyckiej.

Zdjęcia wszystkich uczestników podczas recytacji zamieszczone są na stronie facebookowej naszej szkoły.

Beata Brylowska i Ewa Sądej – organizatorki konkursu