Galeria - Szkoła Podstawowa nr 6

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 6 w Gdańsku
->Szkoła Podstawowa nr 6
->Przedszkole nr 6

  • TYDZIEŃ ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA

    31.03.2021
    TYDZIEŃ ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA
    W czasie przedłużającego się okresu nauki i pracy zdalnej,
    warto zadbać o zdrowie kręgosłupa.
    Aż 86% osób pracujących przy komputerach przyznaje,
    że zapomina zrobić przerwę od siedzenia
    i wpatrywania się w ekran.
    74% ludzi garbi się w czasie siedzenia,
    a aż 77% z nich krzyżuje nogi pod biurkiem.
    Jaki może to wywrzeć skutek na rosnące ciało dziecka?
    Z pewnością negatywny.
    Często wmawiamy sobie , że „jakoś to będzie”.
    Zachęcam do zmiany „bylejakości” w zdrowe nawyki.
    Chcesz wiedzieć więcej o aktywnych krzesłach, faktach i mitach
    na temat siedzenia?
    Koniecznie zapoznaj się ze szkolną prezentacją pt.:
    ”Tydzień Zdrowego Kręgosłupa”.
    Dowiesz się z niej,
    w jakich pozycjach dyski zaczynają zasysać wodę z okolicznych tkanek,
    dlaczego wieczorem jesteś o 1 cm niższy niż rano,
    w jakiego typu krzesło i materac warto zainwestować.
    Czy wiesz, jaką pozycję ciała warto przyjąć w czasie dźwigania ciężaru z podłogi,
    aby zmniejszyć ucisk kręgu na krąg
    nawet o 500 kg?
    Jak trzymać telefon, aby nie obciążać szyi naciskiem 27 kg?
    W prezentacji znajdziesz odpowiedź
    na te i wiele innych pytań, a także znajdziesz filmy edukacyjne
    i instruktaże ćwiczeń dla zdrowia twojego kręgosłupa.
    Warto zadbać o siebie i swój dobrostan. link 🔗:
    /p. Kinga Bulińska/
    czytaj dalej: TYDZIEŃ ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA
  • FITKLASOWE ZAWODY KLAS 0-3

    31.03.2021

    W marcu na pomocniczych salach gimnastycznych

    odbyły się I Fitklasowe Mistrzostwa Szkoły klas „0” – 3,

    które polegały na pokonaniu toru przeszkód na czas.

    Rywalizacja wzbudziła wiele emocji.

    Uczniowie poprzez niesamowity doping

    pomagali swoim kolegom i koleżankom

    pokonać wszystkie przeszkody w jak najkrótszym czasie.

    Niestety klasy pierwsze nie ukończyły rywalizacji

    z powodu nagłego przejścia na tryb nauki zdalnej,

    ale głowy do góry. Gdy wrócimy na sale gimnastyczne,

    wszyscy będą mieli możliwość nadrobienia zaległości.

    Poniżej przedstawiamy wyniki

    klasyfikacji indywidualnej i drużynowej klas „0”, 2 i 3.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

    Klasyfikacja drużynowa dziewcząt klas 3:

    1 miejsce klasa 3A -193,44 sek.

    2 miejsce klasa 3B -194,03 sek.

    3 miejsce klasa 3C – 199,45 sek.

    Klasyfikacja drużynowa chłopców klas 3:

    1 miejsce klasa 3A – 175,45 sek.

    2 miejsce klasa 3B – 180,55 sek.

    3 miejsce klasa 3 C – 185,64 sek.

    Klasyfikacja indywidualna dziewcząt klas 3:

    1 miejsce Nina Macedońska- 33,50 sek.

    2 miejsce Oliwia Gering – 35,69 sek.

    3 miejsce Małgorzata Kuchta- 36,41 sek.

    Klasyfikacja indywidualna chłopców klas 3:

    1 miejsce Pascal Moczulski- 31,03 sek.

    2 miejsce Bartosz Jeżewski – 31.37 sek.

    3 miejsce Adrian Moroz 32,15 sek.

    Klasyfikacja drużynowa dziewcząt klas 2:

    1 miejsce klasa 2G- 194,3 sek.

    2 miejsce Klasa 2B – 220,19 sek.

    3 miejsce Klasa 2F – 235,22 sek.

    Klasyfikacja drużynowa chłopców klas 2:

    1 miejsce 2G – 195,25 sek.

    2 miejsce 2E -229,03 sek.

    3 miejsce 2B-238,9 sek.

    Klasyfikacja indywidualna dziewcząt klas 2:

    1 miejsce Liwia Kubiak- 32.97 sek.

    2 miejsce Euredyka Prusik 41,25 sek.

    3 miejsce Klaudia Kuchta 43,79 sek.

    Klasyfikacja indywidualna chłopców klas 2:

    1 miejsce Jeremi Sokołowski 36,62 sek.

    2 miejsce Wojciech Makiej 37,71 sek.

    3 miejsce Karol Sierszeń 38,21 sek.

    Klasyfikacja drużynowa klas „0”:

    I m-ce kl „0c” gr 1 (249,99 s)

    II m-ce kl „0d” gr 2 (252,48 s)

    III m-ce kl „ 0a” gr 2 (254,69 s)

    Klasyfikacja indywidualna dziewcząt klas „0”:

    I m-ce Pola Adamczyk kl „0d” ( 42,50 s)

    II m-ce Zuzanna Kitowska kl „0d” ( 45,50 s)

    III m-ce Wiktoria Wejher kl „ 0a” ( 47,76 s)

    Klasyfikacja indywidualna chłopców klas „0”:

    I m-ce Aleksander Malik kl „0c” ( 45,34 s)

    II m-ce Tymon Gołębiowski kl „0e” (45,81 s)

    III m-ce Stanisław Chocholewski kl „ 0b” (46,77 s)

    Nauczyciele:

    Kinga Bulińska, Agnieszka Giedrojć – Gurin,

    Halina Skupin,Tomasz Domański,

    Paweł Bańkiewicz

    czytaj dalej: FITKLASOWE ZAWODY KLAS 0-3
  • Nietypowe zadania w 2A

    28.03.2021
    czytaj dalej: Nietypowe zadania w 2A
  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA w 2A

    28.03.2021
    czytaj dalej: ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA w 2A
  • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "LEON"

    28.03.2021
    czytaj dalej: OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "LEON"
  • Wizyta w Domu Uphagena 3A

    26.03.2021
    czytaj dalej: Wizyta w Domu Uphagena 3A
  • 3b w Dworze Artusa

    26.03.2021
    czytaj dalej: 3b w Dworze Artusa
  • Wynalazcy z 3B

    26.03.2021
    czytaj dalej: Wynalazcy z 3B
  • WARSZTATY WIELKANOCNE 2C

    25.03.2021
    czytaj dalej: WARSZTATY WIELKANOCNE 2C
  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA w 2C

    25.03.2021
    czytaj dalej: ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA w 2C
  • OGRODNICY Z 0E

    25.03.2021
    czytaj dalej: OGRODNICY Z 0E
  • TANECZNY SUKCES MAI Z 2D

    23.03.2021
    czytaj dalej: TANECZNY SUKCES MAI Z 2D
powrót do góry